04.11.2023 14:00

OSTRAVICE - KLIMKOVICE 4:1 (2:1)

Sestava: Vavříček - Haták (73. Mendrek), Jucha, Salava, Ledvoň - Plucnara (58. Indra), Stýskala, Kubásek (58. Stonavský O.), Hodula (73. Stonavský M.), Kopčo (24. Jedlička) - Milar

Branky: 22. a 55. Milar, 39. a 66. Jedlička

Ostravická famózní jízda letošním podzimem pokračovala i v posledním kole a nahráli jsme historicky nejlepší výsledek v 1.B třídě. Třicet jedna bodů je opravu něco, co tu nikdo nečekal. Na poslední utkání jsme až na zraněné byli kompletní, silná lavička a trenér dal šanci od začátku pár hráčům, kteří tolik příležitostí v podzimní části nedostávali. I proto početná skupina diváků viděla opatrný start obou týmu bez velikých šancí. Pak jsme byli nuceni střídat zraněného Kopča, ale zde ho skvěle nahradil rozehraný Jedlička. Ostravice čekala na tutovku, při rozehrávce vypíchl Stýskala míč obránci Klimkovic, ten zatáhl za záchranou brzdu a pískala se penalta. Kanonýr Milar bezpečně proměňuje a posílá Ostravici do vedení. To ale netrvalo dlouho. Nejlepší hráč hostí nám ukázal skvělou kopací techniku a Vavříček byl u přímého kopu Klimkovic bez šance. V 39. minutě se Milar přes pár hráčů probil do vápna, jeho odraženou střelu posílá do sítě Jedlička a stanovuje tak poločasové vedení Ostravice...

Do druhého poločasu jsme nastoupili aktivně a Klimkovice jsme skoro do žádné velké šance nepustili. Bylo to asi ještě o jednom gólu, Stýskala vyslal na pravé straně Jedličku, ten centrem našel přesně Milara a Matěj svým 22. podzimním gólem navyšuje vedení. Po tomto klíčovém okamžiku bylů po zápase. My se fotbalem bavili, Milar trefuje hlavou po rohu břevno, či střídající Stonavský v klíčové chvíli netrefil. A když Stýskala vyvezl míč a posílá v 66. minutě Jedličku do úniku, Ostravice už vede 4:1. Poté ještě při chuti hrající Jedlička střílí, ovšem brankář vytahuje pěkný zákrok. Končí podzim na který budou fotbalisté i diváci opravdu dlouho vzpomínat.

Martin K. (člen TJ Sokol): Nezbývá než poděkovat celému týmu za tento parádní podzim. Před sezónou jsme sice trochu posílili tým, ale toto asi nikdo nečekal. Uvidíme co se bude dít na jaře, ale soutěž je rozehrána parádně!