31.08.2019 16:30

OSTRAVICE - SKOTNICE 4:3 (3:1)

Sestava: Boháč - L. Ledvoň, Jucha, Mendrek, M. Stonavský - Pavelec, Kubásek M. (57. Stonavský O.), Stýskala, Kubásek L., Jedlička (84. Kurečka) - Platoš (74. Boráň)

Branky: 4. a 37. Platoš, 15. Jedlička, 50. Pavelec - hosté 38., 60. a 89.

Sedm soutěžních zápasů trvala mizérie fotbalistů Ostravice, kdy i se součtem z minulé sezóny jsme čekali na výhru. Nakonec se to podařilo ve čtvrtém letošním kole a jsou to body nesmírně cenné. Hostili jsme Skotnici, se kterou jsme měli loni velice špatnou bilanci, ale už jsme prostě museli vybojovat výhru. Nastoupili jsme téměř v nejsilnější sestavě, chyběl jen stoper Jandek a M. Ledvoň, zatím na lavičku se po zranění vrátil O. Stonavský a také dvojčata Boráňové, kteří nám pomohou, pokud zrovna nebudou někde pískat utkání. Začali jsme tak jako v každém domácím letošním zápase aktivně a opět se ujímáme už v 4. minutě vedení. To Platoš využil špatného odkopu brankáře a posílá míč do prázdné branky. Oproti minulého zápasu jsme ale nepolevili, šanci z 10. minuty měl Michal Kubásek, který nastoupil vedle svého bratra v záloze. V 15. minutě je to už 2:0. Stýskala našel Jedličku, který využil zaváhání všech hráčů Skotnice a zvyšuje na 2:0. Výborný moment našeho nejmladšího hráče. Zpět do zápasu mohla Skotnici dostat chyba Boháče, který selhal při rozehrávce v 25. minutě, ale zároveň fantasticky vychytal možná překvapeného útočníka hostí. A v 37. minutě bylo ještě veseleji, Kubásek z pravé strany hřiště centruje přesně na hlavu Platoše a náš kanonýr hlavou zvyšuje už na 3:0. V té době to vypadalo na pohodové utkání. Bohužel první trhlinka přichází už o minutu později, z pravé strany neudržel Boháč střelu a hráč Skotnice byl pohotovější než naši stopeři. Snížili tedy na poločasových 3:1, ale výkon Ostravice byl fotbalový a dobrý...

Do druhého poločasu jsme chtěli soupeře dorazit dalšími góly a ze začátku to vypadalo, že se nám to daří. V 50. minutě Kubásek našel Pavelce, který na pravé straně na nic nečekal a prostřelil parádně vše, co mu stálo v cestě. To už Ostravice vedla 4:1. Poté se nad horami začalo schylovat k bouřce a rapidní změně dusného počasí a jakoby déšť, hromy a blesky zastavil i Ostravici. Od této chvíle jsme výrazně polevili a Skotnice převzala iniciativu. První šanci ještě vytahuje Boháč, ale po rohu v 60. minutě už byl na míč krátký. Naši stopeři prohráli souboj o míč a s příspěním levé tyče Skotnice snižuje na 4:2. Ostravice se snažila a dostala se do šancí, ale mnohdy to skončilo nepřesností v rozehrávce. To Skotnice nebezpečně útočila a třeba přímý kop z 70. minuty jen těsně minul branku. Poté se do velké šance po hlavičce dostal střídající Boráň, ale míč nakonec v brance neskončil. V bouřce a dešti hra už moc krásy nepobrala a více práce měl náš Boháč. Když už to vypadalo na výhru o dvě branky, po dalším rohu, teči naší obrany a hlavičce Skotnice je sníženo na 4:3. Ovšem ubojované a důležité body nakonec zůstaly na Ostravici...

Názor diváka: Všichni jsme si oddechli, že je z toho výhra. Dneska bylo jedno jak, ale máme tři body. Škoda v druhém poločase za stavu 4:1 takticky zápas nedohrajeme a zbytečně jsme Skotnici dostali zpět do hry. Chválím ale nového Kubáska, mladého Jedličku a obecně celý tým, že se dneska podařilo vybojovat vítězství. Na Lískovec se ale musíme opět připravit, aby i tento zápas dopadl v náš prospěch.,..