21.10.2023 14:30

OSTRAVICE - BAŠKA 5:0 (0:0)

Sestava: Rusek - Mendrek (67. Haták), Jucha, Salava, Ledvoň - Jedlička, Stýskala, Kubásek (84. Plucnara), Hodula (46. Indra), Kopčo - Milar (86. Kurečka)

Branky: 69. a 85. Milar, 77. Kubásek, 83. Ledvoň, 89. Plucnara

Na podzim krásné teplé počasí, výborné hřiště a derby s Baškou. Pozvánka zavítat na fotbal u nás. Diváci se opět nenudili, Ostravice si střelecký koncert nechala až na konec, jinak bylo utkání zcela otevřené pro oba celky. S Baškou jsme se naposledy potkali před dlouhými sedmi lety ještě v dobách okresního přeboru. A soupeř si nevedl vůbec špatně, pokukuje po horní polovině tabulky. My chtěli ovšem navázat na povedené domácí zápasy a udržet v této sezóně na domácím hřišti neporazitelnost. První poločas ale nenabídl to, co jsme asi čekali. Baška urputně bránila a hodlala útočit jen po naší ztrátě hřiště, my hledali skulinky jak se prosadit, ale nebylo to ideální včetně přesných přihrávek, ale chyběl i pohyb. Tudíž se oba celky dostaly jen do jedné šance, pozorný Rusek likviduje v 25. minutě únik Bašky z levé strany. Ostravická první velká šance přišla až v 42. minutě, Milar se šikovně uvolnil a jeho střelu zastavila pravá tyč. I když jsme měli utkání docela pod kontrolou, odchází oba týmy do kabin za nerozhodnutého stavu.

Domácí trenér Hajda zareagoval střídáním Hoduly, kterého ve středu hřiště nahradil Indra. A přece jenom se Ostravice postupně zlepšovala a začala svého soupeře přehrávat. Ale stále nějaké velké tutovky nepřicházely, pozor jsme si museli dát v 62. minutě, kdy Rusek neodhadl náběh na míč, ale hostující hráč lobem netrefil branku. V 65. minutě přešel před vápnem Milar, ale brankář jeho střelu vyráží. Byli jsme trpěliví a zasloužená odměna přišla v 69. minutě. Nutno podoktnout, jednalo se o parádní akci. Kubásek vybojoval míč na naší polovině, Jedlička přešel dva hráče a vyslal do úniku právě Kubáska, který přesnou křižnou přihrávkou přes celé vápno našel Milara a jeho levačka se nemýlí - Ostravice vede 1.0. Poté se vydal na výlet Ledvoň, ale jeho střelu brankář vyráží na roh. V 74. minutě přichází jeden klíčový okamžit, lacině ztrácíme míč ve středu, hostující hráč obchází naše tři hráče, nachází ve vápně volného hráče, ale toho fantasticky chytá Rusek a drží čisté konto. Klíčové to bylo hlavně toho, že v 77. minutě Jedlička pálí a střela je vyražena na roh. Na něj si po Stýskalově přihrávce nejvýše naskočil Kubásek a Ostravice vede 2:0. Po tomto zlomu bylo na hřišti už jen jedno mužstvo. Výborně hrající Jedlička sice ve vápně nenašel nikoho, ale Kopčo stihl míč vrátit do nebezpečného prostoru, ten se odráží proti noze Ledvoně a diváci vidí krásnou pumelici a gól na 3:0. Hned po rozehrávce Baška ztrácí míč, Stýskala vidí Milara, který jen ťukne balón za bezmocného brankáře. Poté ješte střídající Kurečka stihl přestřelit branku. Diváci volali po pětce, jelikož pod toto konto v letošní domácí střelecké sezóně nejdeme. A dočkali jsme se. Stýskala našel minutu před koncem centrem volného Plucnaru, který po střídání kolenem či stehnem přeloboval brankáře. Dvacet minut tedy Ostravici stačilo na pět branek a porážíme dalšího soupeře...Po zaváhání Jistebníku se Ostravice osamostatňuje na čele tabulky dvě kola před koncem podzimu...

Martin K. (člen TJ Sokol): Asi nikdo nečekal, že utkání nakonec dopadne takto. V prvním poločase jsme hráli obecně špatně, naštěstí Baška nebyla tak nebezpečná, jak jsme čekali. V tom druhém přišlo zlepšení všech hráčů, pomohlo i střídání a nakonec tam spadl gól. Po něm Rusek vychytal Bašku, my přidali druhý a bylo po zápase. Zbytek byla už jen exibice našich hráčů, kteří si opět z chutí zastříleli...