Hodně gólů a 3 body

26.09.2020 16:00

OSTRAVICE - SKOTNICE 6:3 (3:0)

Sestava: Boháč - Pavelec, Jucha, Šrámek, M. Ledvoň (39. Indra) - Jedlička, Stýskala, O. Stonavský, M. Stonavský, Březina (87. Janošec) - Hruška (75. Platoš)

Branky: 15. a 71. Hruška, 23. Stýskala, 40. Pavelec, 58. Jedlička, 64. Březina - hosté 48.,53. a 65.

Druhý zápas doma po sobě sehrála Ostravice. Po minulé prohře s Kopřivnicí k nám tentokrát přijela Skotnice, která se v tabulce nacházela kousek za námi. Nutno dodat, že letošní postavení týmů v tabulce asi moc neodpovídá reálné síle a tak trochu ta vyrovnanost kopíruje loňský podzim a nedohranou sezónu. Nám dnes pomohl brankář Boháč, který lapil plno nebezpečných šancí a dotáhli jsme to opět hokejovým stylem k vítězství. Ze sestavy na poslední chvíli vypadl Šigut a Jandek, ale v týdnu jsme doladili přestup mladého Indry z Frýdlantu a třetího brankáře Hornička, který si kryl dnes Boháčovi záda. První minuty nic nenabídly, až v 10. minutě po centru Pavece na hlavu Stýskala dává lobem náš hráč krásný gól, ale praporek pomezního je proti. To nám nevadilo, v 15. minutě Jedlička nachází ve vápně Hrušku, ten se rychle otočil kolem obránce a trefuje první branku Ostravice. V 19. minutě střílí nebezpečně Skotnice, ale Boháč vytahuje na roh. V 23. minutě Hruška nachází za obranou Stýskalu, který na nic nečeká a střelou za vápnem navyšuje skóre o dvě branky. Skotnice měla dvě tutovky po našem rohu, v té první dlouhý aut míří za naší obranu, a hráč sám před Boháčem neuspěje. Mezitím je tu třetí branka Ostravice, Stýskala pěkně sklepl na Pavelce, který se rychlostně dostal až do vápna a střelou na protější tyč stanovuje poločasové skóre na 3:0 pro Ostravici. A to ještě skvělý Boháč hasí po dalším našem rohu nebezpečný brejk hostí, kdy opět tváří v tvář je lepší náš brankář, než zakončovatel... V prvním poločase jsme byli lepším týmem, ale zbytečně jsme šance darovali soupeři po našich chybách, zatím je ale hosté neproměnili...

Druhý poločas měl začít s tím, že si udržíme vzadu čisté konto a dalšími brankami zápas dotáhneme do konce. Ovšem prvních 10 minut jsme málem o vše přišli. Už v 48. minutě je to 3:1. sérii přihrávek v našem vápně řeší Skotnice střelou, na kterou Boháč nestačil. Hoří to bylo v 53. minutě, propad na pravé straně, Březina neuhlídal hráč a ten před brankářem šokuje druhým gólem v krátké době. A co by se dělo v 55. minutě, když Boháč vytahuje střelu a následnou dorážku na roh, raději nepomyslet. My se pak vysvobodili v 58, minutě, Stonavský nachází za obranou Jedličku a ten střílí důležitý gól. A když se v 64. minutě uvolnil Březina a před brankářem taky uspěje, bylo to opět 5:2. To jsme ale letos my, nemůžeme zápas dotáhnout na pohodu, hned o minutu později inkasujeme zbytečně z rohu třetí branku. To už se do ofenzívy přesunul nováček Indra a hned ukázal, v čem může být jeho síla pro tým. V 67. minutě jej krásně našel Stýskala, ale hlavička končí na břevnu. O pár minut později posílá po rohu dělovku levačkou opět na břevno. Poslední branku Ostravice připravil Hruška, který z pravé strany hledal právě Indru, ale přihrávka byla sražena do branky. Poté se zápas již dohrával, Ostravice ale měla ještě dvě šance.

Názor diváka: Tak nějak už jsme si zvykli, že chybující obranu přestřílíme útokem, který letos máme hodně silný. Ale zkušenější soupeř by ty naše chyby potrestal. Přitom jsme nastoupili kompletní, tak nějak nerozumím, co je letos směrem dozadu špatně. Skvělý Boháč to tu dneska zachránil jak mohl. Důležité jsou ale body a noví hráči v týmu ukazují svůj potenciál. Mít v kádru nakonec 22 hráčů je luxus a co by za to jiné týmy daly. Jen to vždy dobře poskládat a můžeme být na tom ještě v tabulce lépe...