Drama ve Skotnici na bahně

28.10.2023 14:30

SKOTNICE - OSTRAVICE 3:5 (1:2)

Sestava: Vavříček - Mendrek, Jucha, Salava, Ledvoň - Jedlička (86. Beňa), Stýskala, Stonavský O. (66. Kubásek), Indra (66. Hodula), Kopčo - Milar

Branky: 23. a 79. Kopčo, 2. Jedlička, 70. Milar, 90. Stýskala - domácí 28., 49. a 73.

V sobotním odpoledni nás čekal velice těžký zápas ve Skotnici. Jednak domácí jsou na místním hřišti silní, a taky protože celý pátek pršelo a hřiště bylo ve velmi špatném stavu. I tak se zápas ale mohl odehrát, voda vyloženě nikde nestála, ale po pár minutách to bylo spíše bahno než tráva. To rozhodně nepomohlo našemu týmu, který by si rád zahrál kombinační fotbal. Nakonec se tu ale diváci nenudili, viděli pořádné drama a osm branek, ovšem výhru vezeme my vůbec poprvé ze Skotnice. Na těžkém terénu jsme ale do zápasu vstoupili nejlépe jak mohli. Aktivní hrou jsme si vybojovali roh a nikým nepokrytý Jedlička otevírá skóre už v 2. minutě. Super start, potom se Skotnice snažina odpovědět, sami jsme jim nabízeli nějaké ty rohy či přimé kopy, ale nic vážného. Až v 20. minutě bravůrně likviduje šanci Skotnice dnes chytající Vavříček. My ale odpověděli rychlým protiútokem, kdy Stonavský a Stýskala připravili únik pro Kopča a ten levačkou krásně navyšuje vedení na 2:0. Radost nám ale trvala jen pět minut, Salava na polovině hřiště zastavuje protiútok faulem, ovšem míč jen připravul pro soupeře, ti hned rozehráli do otevřené obrany a domácí hráč střelou na přední tyč překvapuje Vavříčka. Zbytečná branka, stačilo jen hru zastavit a donutit soupeře nachystat si přímý kop. Ostravice vší silou vedení nakonec udržela do pauzy, ale Skotnice ukázala, jak je na domácím hřišti nebezpečná a i zvyklá na těžký terén...

Start do druhé části se nám ale vůvbec nepovedl. Skotnice nám oplatila brzkou branku z prvního poločasu, ale opět jsme ji k tomu pomohli my. Po centru do vápna si při zpracování Indra nastřelil ruku a pískala se penalta. Nutno podoktnout, že se po zápase hlavní rozhodčí omlouval. Na základě nových pravidel se tato situace nepovažuje za ruku (když si ji trefí sám hráč při zpracování) a tak se nemělo pískat nic. Ovšem domácí bezpečně proměňují a je srovnáno. Poté se hra odehrávala hlavně ve středu hřiště, zápas už s fotbalem neměl mnoho společného. Na to zareagoval v 70. minutě Milar, kdy ve své individuální akci přesnou střelou do pravého rohu branky opět strhává vedení na stranu Ostravice. Do třetice se opět chybou sami trestáme v 73. minutě, kdy nákop domácích vůbec netrefil Salava a domácí hráč sám před Vavříčkem opět neselhal a třetím gólem je stav zase srovnán. Nic pro slabé povahy, takto lacino zase ztratit vedení. Ale letos je Ostravice morálně silná a táhne za společný provaz, takže jsme ukázali naší sílu a přece jenom se zápas podařilo dotáhnout. V 79. minutě je vyslán Kopčo do úniku a podél brankáře posílá Ostravici zase do vedení. Poté jsme čelili závěrečnému tlaku Skotnice, přežili rohy i šance a taky tutovku domácího brankáře, který po rohu naběhl také do vápna a jemnou tečí netrefuje branku. To by byla nepříjemná vzpomínka na dva roky starý výsledek 4:4. Stýskala si v 90. minutě pohrál s otevřenou obranou Skotnice a pátým gólem ukončuje toto těžké utkání...

Martin K. (člen TJ Sokol): Jsem rád, že vzhledem k výsledkům jsme toto utkání zvládli. Ale že to bylo drama. Vždy, když jsme měli zápas pod kontrolou nebo jsme vedli, darovali jsme domácím branku. Ovšem síla týmu tady je, nepoložilo nás to a věřili jsme, že zápas dopadne v náš prospěch. Za to obrovský díky všem, co to tu dneska v tom bahně odmakali, nebylo to vůbec o  fotbalu... Famózní ostravický podzim tedy pokračuje a zbývá poslední dílek stát se podzimním půlmistrem 1.B třídy!